Interpreti

PUDING PANI ELVISOVEJ

Puding Pani Elvisovej (PPE) je slovenská elektro-indie-popová kapela v zložení Slivka (spev), Miloš (bicie), Pino (klávesy) a Viliam (basgitara). V marci 2021 skupina vydala svoj nultý album „Mohérpop“, ktorý mapuje obdobie ich začiatkov a prináša kolekciu doteraz nevydaných EP a rádiových singlov, ktoré skupinu dostali do širšieho povedomia.
Skupina vznikla v roku 1995 v Košiciach a okrem Mohérpopu má na konte ďalšie 4 albumy Automati (2004), Play/Pause/Eject (2007) π (2010) a Tektonická Platňa (2015). Medzi najznámejšie skladby patria Gramatika, Hopa-hopa, Sisisisi, Mladí Chemici či Milošove meniny. V rokoch 2010-2012 získali PPE na Radio_Head Awards trikrát za sebou ocenenie Najlepšia koncertná kapela roka, v roku 2011 s pesničkou Astoria aj Singel roka. Kapela odohrala množstvo koncertov u nás aj v zahraničí a je stabilným hosťom najväčších slovenských festivalov ako Pohoda, Grape či Žákovic Open, ale vystúpila aj na Colours of Ostrava, Rock for People, Sziget, EuropaVox, či TransMusicales Rennes.

BAD KARMA BOY

Kapela Bad Karma Boy patrí medzi najzvučnejšie mená slovenskej indie scény. Projekt vznikol v roku 2013 a kapela sa hneď zaradila medzi to najzaujímavejšie na domácej scéne hrajúc na pomedzí žánrov indie-rock, indie-pop či psychadelic pop.
Vydali tri albumy, no najmä tretí album Prekrásny nový svet priniesol formácií výraznejší prelom a to vďaka značnému štýlovému posunu a odvahe experimentovať. Trojročná príprava platne priniesla na domáce pomery svetovú kvalitu a kritici sa predbiehali v superlatívoch. Na albume spolupracoval producent Pišta Kráľovič (FVLCRVM, Nvmeri) a k psychadelickým tónom tak pribudlo viac elektroniky. 
“Kto zažil ich koncert, môže konštatovať, že sa nejedná o rutinu. Ich svetelné a zvukovo vypiplané predstavenia sú skutočne elektrizujúcim zážitkom.”

malinyJAM

Kapelu tvorí Miňo a Paťo. Ich veselé pesničky si môžu fanúšikovia pozrieť na detských televíznych staniciach ako je JOJKO tv, Turbo tv, LALA tv. Relácia “malinyJAMológia” ktorá beží na stanici JOJKO je o našej slovenskej prírode, kde sú vždy zaujímavosti o zvieratku a rastlinke a v každej časti vystupuje hosť ako napríklad Vica Kerekes, Zuzana Vačková, Majko Labude, Attila Végh, Lukáš Adamec, Martin Madej, Paulína Ištvancová, Jimi Cimbala aj Lucka Vondráčková, s ktorou naspievali duet “Dnes bude hezky”. Na ich prvom CD majú krásnu zimnú pieseň “Zimné kráľovstvo” v ktorom si zaspieval Miroslav Donutil.

MAJSELF

Majself spolupracuje s poprednými slovenskými a českými interpretmi, má na svojom konte viac ako 50 hudobných videoklipov, ktoré majú na YouTube kanáli dokopy cez 60 miliónov vzhliadnutí. Jeho skladby je možné počuť z éteru komerčných rádií ako Europa 2, Rádio Express, Fun Radio, a pod. Na festivale vystúpi ako hosť a prehovorí o živote s “napohľad neviditeľnou chorobou”. A Samozrejme predstaví aj čo to zo svojej tvorby.

PETER JUHÁS

Peter Juhás je hudobník pochádzajúci z Lučenca a pôsobiaci už nejaký čas v Bratislave. Je tak trochu cestovateľom, tak trochu bláznom a tak trochu milovníkom života. Dlhé roky pôsobil aj ako pouličný umelec, čiže okrem rôznych televíznych súťaží, ktorých sa zúčastnil, ste ho mohli zazrieť aj na niektorej z ulíc. Peter skladá vlastné skladby, ktoré sa nesú vo veselom duchu, ale zároveň majú za úlohu dotknúť sa diváka nielen svojou energiou, ale aj niečím osobným. V roku 2020 vydal Peter svoj debutový album s názvom ”Poctený Životom” Najnovším počinom tohto “týpka zo stromu”, ako o sebe rád hovorí, je EP s názvom ”Pjotrson”.

RICHARD AUTNER

Richard Autner, člen činohry Slovenského národného divadla, sa k hudbe dostal počas štúdia herectva na konzervatóriu, kde sa prvý raz stretol s bubeníkom Marekom Žilincom, s ktorým o niekoľko rokov neskôr vyprodukoval album Odpovede a založili kapelu. Spolu s nimi v kapele hrajú hudobníci Milan Koyš (basgitara) Martin Christov (klavír), Janko Slezák (saxofon), Karol Sipos (trúbka) a Boris Čellár (gitara). Ich album sa snaží nachádzať odpovede na mnohé otázky ohľadom života, smrti, existencie a vzťahov.

Za album Odpovede (Slnko Records, 2021) získal Richard Autner cenu Nadácie Tatrabanky za umenie 2021 v kategórii HUDBA – Mladý tvorca. Album bol tiež nominovaný v top 5 Radio_Head Awards 2021 v kategórii Debut roka.

THE PROPHECY

The Prophecy je progresívny hudobný projekt kombinujúci elektronické prvky s epickými emotívnymi vokálmi a silnými basovými linkami. Producenti stojaci za projektom svoju hudbu vydávajú pod známymi vydavateľstvami, ako Ram Records (založil Andy C), Program Records, C4C Records and Bad Taste Recordings, Serotone Recordings a mnoho ďalších. Hlavným producentom projektu je v súčasnosti Erik, predtým známy ako Ero Drummer.

CUP OF TEA

Slovensko – britská alternatívna kapela pochádzajúca z Piešťan. Jej tvorba obsahuje originálne melódie s anglickými textami, ktoré väčšinou reflektujú útrapy mladých ľudí v 21. storočí. Často má melancholicky podtón, no zato častokrát tanečnejší rytmus a v konečnom dôsledku vyznieva oveľa pozitívnejšie ako naozaj je.

FAMILY FRIEND

Zoskupenie Family Friend je hudobný projekt súrodeneckej dvojice Lenky a Martina Molnárových. Gitarista a spevák Martin sa stará o celú hudobnú stránku, speváčka Lenka mu vypomáha s textami a spolu sa už niekoľko rokov snažia ľudí potešiť starým dobrým gitarovým „indíčkom“, na ktorom spoločne vyrástli. Keď sa spojí radosť z hudby a vystupovania, pridá sa trocha elektroniky, nezameniteľné riffy na basovej gitare a dynamické bicie, vznikne z toho všetko, čo majú Martin a Lenka radi a čo by chceli priblížiť aj ostatným. Na konte majú dve EPčká, minulý rok vydaný debutový album Confessions a dva oficiálne videoklipy k skladbám June a Tak už sa smej. Predskakovali kapelám ako Fallgrapp, Tolstoys či poľskému zoskupeniu Javva.

ADRIAN BLOOM

Adrian Bloom je pesničkár, ktorý vyrástol a tvorí v Bratislave. Ak máte radi zmes folku, bluesu a popu, ste na správnom mieste. V jeho textoch sa snaží zachytiť neobyčajné momenty jeho bežného života. V roku 2021 vydal debutový EP album s názvom Couch Songs. V súčasnosti sa venuje písaniu nových piesní a živému vystupovaniu

GRAEME MARK

Na Slovensku unikátny folk-rockový spevák i akustický gitarista, ktorého hlas nesie odtiene skalnatých pobreží a drsných kopcov jeho rodnej zeme, Graeme Mark zbrúsil svoje pesničkárske schopnosti v rôznych projektoch v írsku, kde nahrával v roku 2011 svoj prvý autorský nosič „WaterWays“. 

Tesne potom našiel spolu s manželkou svoj navždy domov v Trnave, kde objavil aj svoju umeleckú identitu a začal vo veľkom skladať piesne, o ktorých kvalite nepochyboval. Vyvrcholením tohto procesu bol album „Makeshift“, ktorý vydal s kapelou „Graeme Mark & The Natives” v roku 2018. 
Pandémia však nepriala kapelám, a krátko pred Vianocami 2021 sa Graeme Mark & The Natives oficiálne, ale v dobrom, rozpustila. Niektorí jej členovia teraz hrajú s takými významnými menami, aké sú Bystrík Červený, Adam Ďurica, či Mária Čírová. Nanovo „slobodný“, Graeme sa vrátil ku svojím buskingovým koreniam a je možné, že si ho už videl hrať na ulici v Trnave alebo v Bratislave—s tamburínkou na nohe a kazoo na ramenách hrajúceho známe hity z 90ich rokov rozosiate medzi svojimi autorskými dielami.

VESPO

Gitarista, spevák a organizátor festivalu inTOLERANTfest.

Vespo v minulosti hral vo viacerých kapelách ako napríklad Kobka či Cup of Tea. Taktiež spolupracoval s rôznymi zahraničnými interpretmi ako skladateľ hudobnej zložky. Tvorí hudbu aj pre kanadského speváka Israella Isaaca, ktorému robil mixáž piesne aj svetoznámy producent Blake Eiseman. Momentálne spieva a hrá na gitare v moderno – ľudovej kapele Bojňanskí Junáci. Taktiež však obdivuje gitarovú a orchestrálnu filmovú hudbu a aj preto vo svojej tvorbe spojil tieto dva napohľad odlišné žánre. A preto sa tak môžete tešiť na tzv. orchestrálny folk pop/rock ako to Vespo nazýva, ale vystúpi i so svojou čisto akustickou tvorbou.

BOJŇANSKÍ JUNÁCI

Hudobná skupina z Bojnej (okres Topoľčany), ktorá pôsobí od roku 2013, je tvorená piatimi mladými a talentovanými hudobníkmi so širokým repertoárom zameraným na ľudový žáner. Počas svojho pôsobenia odohrala viacero koncertov, firemných večierkov, svadieb, banketov či kultúrnych podujatí. Okrem toho bola aj súčasťou vysielaní Šláger TV, TV Senzi, TV Markíza a regionálnych rádií. Bojňanskí Junáci nás budú sprevádzať ich ľudovou hudbou v exteriérovej časti festivalu, priamo medzi ľuďmi.

MIŠKA KOCIANOVÁ

– jóga –

“Jóga ma sprevádzala dlhé roky. Mala som ju v prvom rade uchopenú cez fyzickú rovinu, ako druh cvičenia, uvoľnenia a kultivácie mysle. Vzhľadom na moju povahu a temperament, ktorá vyvstáva primárne z elementu oheň a zem, som sa venovala jangovým formám jógy v podobe Ashtangy, Hatha či Vinyasa jogy. Až na Bali som prenikla do tajov jin jogy, ktorá bola spočiatku pre mňa veľmi náročná vzhľadom na moju rozlietanú myseľ. Vďaka formám jinovej jogy som začala lepšie chápať samú seba, úrovne svojho bytia, prepojenie s telom. Pomohla mi opätovne nájsť svoj stred, upokojiť sa práve táto forma cvičenia ma zaviedla hlbšie do tém ako sebaláska, soundhealing, terapeutické metódy, koučing, mentoring, práca s telom, prepojenie psychológie a psychosomatiky.  Vzdelávaniu v týchto témach sa venujem aj naďalej, aby som mohla efektívne pracovať so svojimi klientami a pomáhala im na ceste nájdenia svojho vnútorného hlasu, svojho pravého ja v tomto krásnom svete, ktorý nás obklopuje aj v tých niekedy náročnejších životných situáciách.”

FERDŽO HAAR

– tanečný workshop –

Ferdžo sa tancu oddáva celým srdcom, no pulzuje mu pritom aj celé jeho telo. 

Ferdžo, ako ho všetci voláme, môžeš poznať z rôznych reklám, videoklipov, tanečných show či divadelných predstavení. Navštevuje aj rôzne workhopy doma i v zahraničí, kde sa neustále ako lektor vzdeláva. Na hodinách učí deti vedieť na chvíľu v pohybe aj zastaviť, no hlavne im ukazuje ako si uvedomovať každý pohyb a vnímať jeho techniku. Ak je jedno slovo, ktoré vystihuje Ferdža, tak je to rozhodne fun(k). 

Zmena programu vyhradená.